Jak wybrać cienie do niebieskich oczu?

Wbrew pozorom samodzielne wykonanie makijażu wcale nie jest łatwe, ale nie jest też niewykonalne. Wystarczy znać kilka zasad, by stworzyć doskonały make-up. Jedną z nich jest dobranie cieni do powiek do koloru oczu. Na co należy zwrócić uwagę w przypadku niebieskich oczu?

Makijaż dzienny czy wieczorowy?

Przy wyborze cieni do niebieskich oczu najpierw trzeba odpowiedzieć sobie na pytanie, na jaką okazję wykonujemy nasz makijaż. W obu przypadkach należy ostrożnie podchodzić do koloru niebieskiego, ponieważ łatwo można uzyskać efekt wręcz karykaturalny. Kolor tęczówki należy podkreślić, a nie całkowicie go stłamsić. Wskazane jest więc unikanie kolorów bardziej intensywnych niż tęczówka. Ponadto nawet w makijażu wieczorowym trzeba uważać na obrysowywanie oczu ciemną kredką, która może zadziałać przytłaczająco.

Cienie do niebieskich oczu – wybór zależy od upragnionego efektu

Kolejną kwestią, którą trzeba rozstrzygnąć, jest to, czy chcemy uzyskać efekt kontrastu, stworzyć harmonijny makijaż oczu, czy może podkreślić i uwydatnić tęczówkę. W każdym z tych przypadków mamy kilka kolorów do wyboru.

Kolory, które najlepiej podkreślą niebieskie oczy, to miedziany, złoty i brązowy, przy czym odcień będzie zależał od tego, czy nasze oko ma tęczówkę w ciepłym czy zimnym odcieniu niebieskiego. Właśnie z tego powodu nie należy się zniechęcać, gdy raz pomalujemy powieki kolorem brązowym, a efekt nie przypadnie nam do gustu. Warto wtedy po prostu sięgnąć po inny odcień. W przypadku chłodnych odcieni niebieskiego zamiast złotego cienia można sięgnąć po srebrny lub grafitowy, a nawet czarny.

Cienie do niebieskich oczu, które wywołają efekt kontrastu to przede wszystkim różne odcienie pomarańczowego – brzoskwiniowy, rdzawy, koralowy oraz pomarańczowy wpadający w brąz. By znaleźć odpowiednie, wystarczy spojrzeć na paletę kolorów i wybrać te leżące naprzeciw niebieskiego.

Możemy też postawić na kolor, który będzie harmonijny z niebieską tęczówką. Wówczas warto sięgnąć po zieleń, fiolet oraz jasne odcienie różu, szczególnie pudrowe róże. Taki efekt otrzymamy również, sięgając po srebrny cień do powiek, który jednak może nie sprawdzić się w przypadku tęczówki w ciepłym odcieniu.

Cienie do niebieskich oczu i nie tylko

Wybierając cienie do powiek, nie należy zapominać o kolorach, które pasują praktycznie do każdego typu urody. Szczególnie użyteczne będą one w przypadku makijażu dziennego. Chodzi oczywiście o jasne odcienie typu beże, jasne brązy oraz kremowe cienie. Sprawdzą się one szczególnie dobrze, gdy nie chcemy, by makijaż rzucał się w oczy.

Redakcja ociasteczkach.pl