Fototapeta dla chłopca – czy to dobry pomysł?

Urządzenie pokoju dla chłopca może być trudnym zadaniem. Trzeba wziąć pod uwagę zainteresowania dziecka, a także to, czy produkty w pokoju będą trwałe i będą długo służyć. Pokój jest miejscem zarówno do spania i zabawy, jak i do nauki. Rzeczy w pokoju muszą być nie tylko praktyczne, ale i ładne. Rozwiązaniem mogą być fototapety dla chłopców lub plakaty. W przypadku tych drugich – nie chodzi tu o kartki papieru przyklejone taśmą! 

Fototapeta dla chłopca

Oczywiste jest, że fototapety dla chłopca od Bimago będą się różnić od tych dla dziewczynek. W pokojach chłopięcych zazwyczaj można zobaczyć motyw piłki nożnej, koszykówki lub innych sportów, dinozaury, klocków czy grafiki rodem z murali. Fototapety mogą być samoprzylepne – do ich naklejenia nie potrzeba specjalnych narzędzi. Wystarczy zdjąć folię ochronną. Samoprzylepna fototapeta dla chłopca ma tę niewątpliwą zaletę, iż można ją łatwo odkleić i nakleić z powrotem, jeżeli za pierwszym razem nie zrobimy tego równo. Fototapety są praktycznym i niedrogim rozwiązaniem na urządzenie pokoju dziecięcego.

Plakaty dla chłopca

Większość z nas, kiedy słyszy słowo “plakat”, myśli o kartkach papieru naklejonych taśmą. Takie plakaty można znaleźć w magazynach dla nastolatków. Jednak takie plakaty szybko się niszczą i prędzej czy później będą musiały trafić do kosza. Natomiast wysokiej jakości plakaty dla chłopca posłużą nawet latami. Takie plakaty do pokoju chłopca mogą być powieszona za pomocą sznurka bądź oprawione w antyramę i umieszczone na ścianie. Wspomniana antyrama pomoże uchronić plakaty przed zniszczeniem. Dodatkowym działaniem, które zwiększy bezpieczeństwo plakatu, jest powieszenie go dosyć wysoko – poza zasięgiem łap i pazurów psów czy kotów, a także malutkimi rączkami niemowląt, jeśli chłopiec-właściciel plakatu ma młodsze rodzeństwo. Plakaty, podobnie jak fototapety, są praktyczną dekoracją pokoju, a przy tym nie są drogie. Do tego nie wymagają szczególnej pielęgnacji – wystarczy regularnie czyścić je z kurzu. Wybierz plakat dla swojego dziecka na https://www.bimago.pl/plakaty/dla-dzieci/dla-chlopca.html.

Fototapety czy plakaty?

Obecna technologia sprawia, że zarówno fototapety, jak i plakaty dla chłopców są trwałe i mogą cieszyć oczy intensywnością wzoru nawet latami. Obydwie formy są praktyczne, tanie i dostępne w szerokiej gamie wzorów i motywów – od sportu przez zwierzęta po, na przykład, kosmos. Ani fototapety, ani plakaty nie wymagają specjalistycznego sprzętu do zamontowania. Nie trzeba też angażować fachowców do powieszenia plakatów lub przyklejenia fototapety – możemy zrobić to sami. Faktem jest, że fototapety są nieco bardziej trwałe od plakatów i nie wymagają żadnych zabiegów zabezpieczających je przed uszkodzeniami mechanicznymi. Jednak jest sporo osób, którym to nie będzie przeszkadzać. Istotną kwestią jest także przestrzeń, którą zajmuje jeden i drugi produkt. Fototapeta może zostać przyklejona na ścianie lub na pojedynczym meblu, a plakat będzie pojedynczym elementem na ścianie i zajmie mniej miejsca, niż cała ściana oklejona tapetą. Dużo zależy od tego, co spodoba się dziecku. Jedno jest pewne – niezależnie od wyboru, możemy mieć pewność trwałości i dużego wyboru wzorów!

Redakcja ociasteczkach.pl