Ciepły i zimny typ urody – czym się różnią?

Wybierając ubrania i dodatki, powinniśmy kierować się nie tylko naszym gustem, ale również tym, jakie kolory i odcienie będą podkreślać naszą urodę. Czasem nawet w najładniejszej bluzce wcale nie czujemy się dobrze i może się to wiązać właśnie ze źle dobraną kolorystyką. Ponieważ nie każdy z nas potrafi ocenić na pierwszy rzut oka, czy dana barwa pasuje konkretnej osobie, czy nie, możemy posiłkować się podziałem na typy urody, podzielone według cech cery, włosów i oczu oraz przypisaną do każdego typu paletą barw. Najprostszym podziałem jest ten na ciepły i zimny typ urody.

Jak odróżnić ciepły i zimny typ urody?

Jeśli zastanawiasz się, czy masz ciepły, czy zimny typ urody, możesz wykonać serię prostych testów. Najpierw przyjrzyj się kolorowi żył widocznych na przegubach dłoni – jeśli są bardziej niebieskie albo fioletowe, będzie to wskazywało na typ zimny, jeśli zielonkawe – na ciepły. Wynika to z naturalnego zabarwienia skóry – osoby z typem ciepłym mają skórę złotawą, brzoskwiniową, jasnobrązową, podczas gdy osoby z typem zimnym mają cerę zaróżowioną, porcelanową lub przeciwnie, oliwkową i ciemną. Do kolejnego testu potrzebujemy dwóch rodzajów różu lub szminki, jedną ciepłą, na przykład koralową lub beżową, a drugą chłodną, na przykład fuksjową. Nakładamy najpierw jeden kosmetyk, a potem drugi, i porównujemy zdjęcia – na tym, na którym kolorystyka kosmetyku zgadza się z naszym typem urody, będziemy wyglądać zauważalnie lepiej i bardziej promiennie. Typ urody można też sprawdzić, przyglądając się sobie w dwóch rodzajach biżuterii – z żółtego złota i ze srebra albo złota białego. Osobom obdarzonym zimnym typem urody pasuje biżuteria srebrna, a tym o ciepłym typie złota.

Jakie kolory wybrać?

Skoro udało Ci się ustalić, do którego typu urody należysz, przejdźmy do doboru odpowiedniej kolorystyki stroju i makijażu. Jeśli dysponujesz zimnym typem urody, wybieraj kosmetyki kolorowe z widoczną komponentą niebieskiego pigmentu – różowe szminki, błyszczyki i róże, cienie do powiek w odcieniach szarości, niebieskiego i chłodnego fioletu; na ubraniach dobrze będą wyglądały czarny, czysta biel, szary, granatowy, bordowy, szmaragdowy, zimne odcienie różu, fioletu i zieleni. Natomiast posiadacze ciepłego typu urody najlepiej będą wyglądać w kosmetykach utrzymanych w tonacji brzoskwiniowej, złocistej, pomarańczowej; kolory, które podkreślą ich urodę to złamana biel, ciepłe brązy i beże, pastelowe kolory, morelowy, słoneczny żółty, cynamon czy intensywna, makowa czerwień.

Redakcja ociasteczkach.pl