Kucyki fryzury – nowoczesne upięcia

Jeżeli Twoje włosy z rana za nic w świecie nie chcą się ułożyć i odstają z każdej strony to upięcie w kucyk jest strzałem w dziesiątkę! Możesz postawić na tradycyjnego kucyka lub ułożyć bardziej fantazyjne uczesanie! Fryzury z kucykiem są niezawodne i banalnie proste do zrobienia. Pasują każdemu oraz na każdą okazję! Ta ponadczasowa fryzura nigdy nie wychodzi z mody! Przeczytaj artykuł Kucyki fryzury i sprawdź nasze propozycje!

kucyki fryzura

Kucyki fryzury – zakręcony kucyk

Genialna propozycja dla Pań, które chcą dodać nieco objętości swoim włosom. Do zrobienia tej fryzury potrzebna nam będzie lokówka, grzebień o wąsko rozstawionych ząbkach oraz spray termiczny do zabezpieczenia włosów przed stylizacją na gorąco. Zaczynamy od dokładnego rozczesania włosów. Pamiętaj o tym, ponieważ jest to nieodzowna część każdej stylizacji włosów! Zabezpieczamy włosy kosmetykiem termicznym. Następnie kręcimy włosy na lokówce zawijając na nią na kilka sekund kolejno każde pasmo. Kolejnym krokiem jest tapirowanie lekko włosów u nasady na tylnej części głowy. Gdy już to zrobimy, upinamy włosy w wysokiego kucyka. Fryzura pełna objętości gotowa!

Zobacz jeszcze: Loki fryzury – proste i szybkie sposoby

Kucyki fryzury – niski kucyk

Jedna z najbardziej eleganckich fryzur z kucykiem, która niezawodnie sprawdzi się np. do pracy. Można wykonać ją na dwa sposoby – w wersji na gładko przy użyciu żelu do włosów lub tradycyjnie. Aby urozmaicić uczesanie, użyjmy niezwykle modnej w tym sezonie gumki do włosów typu scrunchie!

kucyki fryzura

Fryzura – bąbelkowy kucyk

Przepisem na tę pięknie wyglądająca, modną fryzurę są długie, zadbane włosy. Muszą być one również bardzo gładkie, dlatego przed zrobieniem go, umyj włosy, a następnie użyj wygładzającej odżywki do włosów. Po wyschnięciu włosów, posmaruj je na długości jedwabiem bądź innym serum. Całość należy dokładnie wyprostować. Teraz możemy zabrać się za robienie fryzury. Zaczynamy od związania włosów w wysokiego kucyka. Wokół gumki owijamy jedno pasmo włosów tak, aby zasłonić nim gumkę. Następnie co parę centymetrów zawiązujemy kolejne gumki do włosów. Z każdym upięciem rozchylamy włosy, aby nadać im okrągły kształt, przypominający bąbelki. Upięcie gotowe! Fryzura ta pasuje do każdego kształtu twarzy. Bąbelkowy kucyk świetnie urozmaici codzienne stylizacje. Świetnie sprawdzi się również na wszelkiego rodzaju festiwale i uroczystości!

Fryzura – pół kucyk

Uczesanie, które cieszy się popularnością od wielu lat. Jest idealnym rozwiązaniem dla osób nie lubiących spinać wszystkich włosów. Do wykonania tej fryzury wystarczy nam gumka do włosów. Niesamowicie pasować będą te ozdobne – z perłami bądź cyrkoniami. Dodadzą naszej codziennej fryzurze nutkę ekstrawagancji! Zaczynamy! Dokładnie rozczesujemy włosy grzebieniem o szeroko-rozstawionych zębach. Następnie tapirujemy włosy tuż przy skalpie. Tworzymy kucyka z górnych partii włosów. Dla uzyskania większej objętości – dodatkowo tapirujemy powstałego kucyka. Możemy cieszyć się piękną fryzurą!

Fryzury z kucykiem wcale nie muszą być nudne! Przetestuj nasze propozycje i przekonaj się sama!

Sprawdź jeszcze: Fryzury dla chłopców – pomysłowe rozwiązania

Redakcja ociasteczkach.pl