Manicure hybrydowy – połóż i usuń go sama!

Każdy, kto potrafi pomalować paznokcie tradycyjnym lakierem, jest w stanie wykonać manicure hybrydowy. Wystarczy poznać i wykonać ustalone czynności we właściwej kolejności. W krótkim czasie można stać się prawdziwym profesjonalistą w zakresie hybrydowej stylizacji paznokci. Dowiedz się, co musisz zrobić, by Twoje paznokcie wyglądały oszałamiająco!

Skompletuj niezbędne produkty i akcesoria!

Zanim na paznokciach pojawi się manicure hybrydowy, trzeba przygotować wszystkie niezbędne preparaty, akcesoria i sprzęty. Do wykonania stylizacji paznokci konieczne będą takie elementy jak baza, top i lakier hybrydowy w ulubionym kolorze. Obowiązkowy jest także cleaner, którym trzeba będzie odtłuścić płytkę paznokcia oraz płyn do przemywania lakierów hybrydowych, ale ten będzie potrzebny tylko w przypadku klasycznych topów. Topy oznaczone jako „no wipe” nie wymagają już specjalnych płynów do przemywania.

Do wykonania manicure przydadzą się także pilnik do paznokci, drewniane patyczki lub kopytko do odsuwania skórek, bloczek polerski, waciki bezpyłowe i dobrej jakości aceton, który posłuży do usuwania hybrydy.

By wykonać hybrydową stylizację paznokci, konieczna jest lampa do paznokci, która utwardzi osobno każdą warstwę manicure.

Najpierw przygotuj płytkę paznokcia!

Od prawidłowego przygotowania płytki paznokcia zależy trwałość całego hybrydowego manicure. Warto zatem zająć się dokładnie najpierw skórkami wokół paznokci – odsunąć je z płytki paznokciowej za pomocą drewnianego patyczka lub kopytka. Jeśli jest potrzeba wycięcia skórek, to należy to zrobić właśnie w tym momencie. Następnie paznokcie trzeba skrócić i nadać im ulubiony kształt. Tu najlepiej sprawdzi się pilniczek o dobrze dobranej gradacji. Warto zrobić to starannie, bo po nałożeniu hybrydy w zasadzie każde piłowanie paznokci niszczy lakier.

Na koniec płytkę paznokcia należy zmatowić bloczkiem polerskim i przetrzeć bezpyłowym wacikiem nasączonym cleanerem. Dzięki temu powierzchnia paznokci będzie odtłuszczona i oczyszczona, a to wpłynie pozytywnie na trwałość całego manicure.

Nałóż bazę, lakier hybrydowy i top!

Na paznokciach najpierw musi znaleźć się bezbarwna baza, której cieniutką warstwę należy równo rozprowadzić na całej powierzchni paznokci, pilnując, by zachować bezpieczny odstęp od skórek. Jeśli baza „zaleje” skórki, manicure nie będzie się dobrze trzymał. Bazę należy nałożyć na paznokcie jednej ręki i utwardzić w lampie, a potem to samo zrobić z drugą ręką.

Następnie nakładamy pierwszą, cieniutką warstwę lakieru hybrydowego i w podobny sposób utwardzamy w lampie. To samo czynimy z drugą warstwą lakieru, a na końcu nakładamy top i także utwardzamy go w lampie. Jeśli używamy topu klasycznego, to po utwardzeniu trzeba przetrzeć go wacikiem bezpyłowym nasączonym płynem do przemywania lakierów hybrydowych. Jeśli top jest „no wipe”, to nie potrzeba już nic robić. Ostatnim krokiem jest nałożenie oliwki na skórki i już można cieszyć się pięknym hybrydowym manicure.

Redakcja ociasteczkach.pl