Modne fryzury lato 2022 – co jest trendy?

Lato w pełni, a Tobie brak pomysłów na wakacyjne fryzury? Letnie uczesania powinny przede wszystkim stawiać na komfort. Fale, warkocze, gładko zaczesane włosy to właśnie te uczesania będą królowały tego lata! W artykule Modne fryzury lato 2022 zobaczysz co będzie na topie w te wakacje!

fajne fryzury na lato

Modne fryzury lato 2022 – Beach waves

Niezaprzeczalnie fale typu beach waves wciąż nie wychodzą z mody. Niezmiennie będzie i w tym roku!  Nonszalancko roztrzepane kosmetyki mają rzeszę wiernych fanek na całym świecie. Są chętnie noszone między innymi dlatego, że nie obciążają wystarczająco już przesuszonych słońcem włosów, a dodatkowo do ich zrobienia nie potrzeba wiele. Jedyne czego potrzebujemy to woda morska lub zwykła i gumki do włosów! Wystarczy skropić włosy mgiełką wody morskiej lub zwykłej i podzielić pasma na kilka mniejszych. Następnie każde zwinąć w ślimaka i związać gumkami. Po wyschnięciu całość rozpuścić i beach waves gotowe!

Modne fryzury lato 2022 – warkoczyki

Drobne warkoczyki to bezprecedensowy hit tego lata! Warkocze są z nami już od bardzo wielu sezonów, jednak w te wakacje najmodniejsze będą te starannie zaplecione. Dwa, okalające twarz mogą być uzupełnieniem fryzury lub mogą być zrobione ze wszystkich włosów. Te zrobione ze wszystkich pasem można potem upiąć w koka lub kucyka, robiąc tym samym niesamowity efekt! Ciekawym rozwiązaniem jest również zaplecenie jedynie włosów idących od skroni. Taka asymetryczna fryzura pięknie odsłoni nam profil, uwydatniając tym samym kość policzkową.

Dzięki komfortowi noszenia, warkoczyki są świetną opcją na upały!

Przeczytaj także: Fryzury długie włosy

modne fryzury lato 2022

Modne fryzury na lato 2022 – Gładko zaczesane włosy 

Modne w latach 80, dziś powracają! Gładko zaczesane włosy niewątpliwie są jedną z najwygodniejszych fryzur na lato. Decydując się na tę fryzurę możemy zapomnieć o niesfornych kosmykach plątających nam się w okolicach twarzy! Znakomicie prezentują się zarówno rozpuszczone i spięte.

Spójrz jakie propozycje gładko zaczesanych włosów przygotowaliśmy!

Rozpuszczone

Aby zrobić tę fryzurę potrzebujesz żelu do włosów oraz prostownicy.

Najpierw umyj głowę, a następnie użyj wygładzającej odżywki. Następnym krokiem jest suszenie. Gdy całość jest już sucha, prostujemy całe włosy, pamiętając o uprzednim zabezpieczeniu ich termoochronnym preparatem. Następnie nałóż dużą ilość żelu na przednią część włosów i rozprowadź.

Fryzura zrobiona!

Spięte

Włosy, wedle gustu, ciasno upinamy w niskiego koka bądź kucyka. Jeżeli zdecydowałyśmy się na tę pierwszą opcję – zadbajmy o to, aby żadne luźne włoski nie wychodziły z naszego upięcia. Następnie wygładźmy skalp, dzięki żelowi do włosów. Jeżeli jest to konieczne – użyjmy go również na koka. Jeżeli jednak wybrałyśmy kucyka – przed spięciem włosów należy je dokładnie wyprostować. Na czubek głowy, podobnie jak w przypadku koka – nakładamy żel do włosów.

Stylowe upięcie na lato gotowe!

Poznałaś już najmodniejsze fryzury w 2022 roku. Sama widzisz, że nie potrzeba wiele, aby osiągnąć zdumiewający, wygodny a zarazem stylowy efekt na włosach! Którą fryzurę wybierzesz?

Redakcja ociasteczkach.pl