Fryzury do szkoły – garść inspiracji

Odpowiednie fryzury do szkoły powinny być zarazem nie tylko ładne, ale również komfortowe. Żadna uczennica nie chciałaby, aby podczas pisania na lekcji, włosy plątały się przy długopisie. Dobrze jest więc postawić na praktyczne oraz wygodne upięcia. Dodatkowo, zaczynając zajęcia z samego rana, każda minuta snu jest na wagę złota. Wówczas ważne jest, aby stylizowanie włosów zajęło mało czasu. Przychodzimy więc z pomocą. Oto kilka pomysłów na szybkie fryzury do szkoły!

fryzury do szkoły

Fryzury do szkoły – Warkocz lina

Idealna propozycja dla osób lubiących odznaczać się od innych. Z pewnością wyróżni się wśród wszechobecnych klasycznych upięć. Jest bardzo prosty w wykonaniu. Należy zrobić wyższego kucyka, a następnie podzielić go na dwa pasma. Następnie lekko zwilżyć wodną mgiełką włosy na długości oraz mocno zwinąć obie partie. Na końcu wystarczy zawinąć wokół siebie dwie części i związać gumką do włosów. Efektowna fryzura gotowa!

Fryzury do szkoły – Gładki kok

Jeżeli masz dość wiecznie opadających na oczy drobnych pasem włosów to jest to fryzura stworzona dla Ciebie. Ponadto w połączeniu z mundurkiem lub strojem galowym będzie niesamowicie eleganckim dopełnieniem stylizacji. Wystarczy dość ciasno związać niskiego koka, zbierając wszystkie najmniejsze włoski. Dla lepszego efektu – spiąć fryzurę dwoma gumkami. Z koka nie powinny wychodzić pojedyncze pasma. Aby nadać upięciu gładszy efekt, należy spryskać lakierem całą fryzurę.

Fryzury do szkoły – Wysoki kucyk

Jedna z najłatwiejszych szybkich fryzur do szkoły. Najlepszy efekt uzyska się na długich włosach, jednakże na średnich również potrafi się pięknie prezentować. Istnieje wiele wariacji tego uczesania. Można na przykład zdecydować się na delikatne podniesienie włosów u nasady, dodając im objętości albo pozostawić gładki. W obu wersjach wygląda świetnie. Warto również skorzystać z gumek do włosów typu scrunchie. Takie akcesorium jest ciekawym elementem ozdobnym oraz prezentuje się bardzo dziewczęco!

Zobacz jeszcze: fryzury dla dziewczynki

szybkie fryzury do szkoły

Wysoki kok 

Wysoki kok to niezawodne rozwiązanie na dni,w których mamy w planie lekcje wf-u. Wylatujące włoski nie będą zaburzały pola widzenia, a my będziemy mogły komfortowo uczestniczyć w zajęciach. Ta minimalistyczna szybka fryzura do szkoły cieszy się popularnością od wielu lat. Nie dziwi nas to!

Rozpuszczone z warkoczem

Również dla fanek rozpuszczonych włosów przygotowaliśmy ciekawą propozycję. Jak zrobić tę tajemniczo brzmiącą fryzurę? Otóż należy rozdzielić włosy, w poziomie na dwie części, mniej więcej od początku ucha. Następnie z okolic zrobionego wcześniej przedziałka (tuż nad uchem) zabrać jedno pasmo i zapleść warkocz. Potem przeciągnąć go przez całą długość przedziałka, aż do drugiego ucha i spiąć spinką bądź wsuwką. Takim oto sposobem stworzyliśmy niesamowicie unikatową oraz szybką fryzurę do szkoły. 

Jak widać, oryginalne fryzury do szkoły wcale nie muszą zajmować mnóstwo czasu. Przedstawione wyżej propozycje zajmą Wam jedynie kilka minut, a efekt będzie rewelacyjny.

Koniecznie wypróbujcie!

Redakcja ociasteczkach.pl