Fryzury dla dziewczynki – piękne i komfortowe

Jednymi z podstawowych kryteriów fryzury dla dziewczynki jest komfort oraz wygoda. W końcu nie chcemy, aby nasza księżniczka, podczas szaleńczej zabawy, musiała co chwilę odgarniać włosy z twarzy. Pragniemy jednak, aby uczesanie było równoczesnie estetyczne oraz efektowne.

Jeżeli wyczerpały Ci się już pomysły na fryzurę dla Twojej małej pociechy to dobrze trafiłaś! Przygotowaliśmy moc inspiracji na proste fryzury dla dziewczynek.

fryzury dla dziewczynek

Fryzury dla dziewczynki – kokardka

Banalnie prosta w wykonaniu fryzura dla dziewczynki, która oczaruje każdą małą damę oraz jej mamę! Do jej zrobienia potrzebujesz jedynie cienkiej gumki do włosów. Na początku trzeba zrobić koka, a następnie podzielić go w poziomie na dwie równe części. Następnie wyjąć jedno pasmo i owinąć wokół środka.Na końcu spiąć końcówkę pasma spinką. Dzięki temu, że wszystkie włosy są mocno spięte u góry, fryzurka jest bardzo komfortowa w noszeniu. Będziecie zachwycone!

Fryzury dla dziewczynki – warkoczyki

Jest to jedna z tych fryzur dla dziewczynek, która ma mnóstwo wersji. Samych rodzajów warkoczy jest co najmniej kilka, a co dopiero sposobów uczesania! Ich zaletą jest to, że włoski się nie plączą, dzięki czemu dziecko ma swobodę oraz komfort. Popatrz na kilka naszych propozycji fryzur z warkoczem.

Gruby warkocz

Twoja córeczka to wiercipięta? Bez obaw! Zrobienie tej prostej fryzury dla dziewczynki zajmuje nie więcej niż 3 minuty! Z racji, że na uczesanie w ten sposób nie potrzeba dużo czasu, sprawdzi się podczas porannego szykowania do przedszkola. 

Kłos

Jest unikatową i mniej powszechną wersją tradycyjnego warkocza. Jeżeli nigdy go nie robiłaś – koniecznie spróbuj! Podpowiemy, jak go zrobić, aby uzyskać znakomity efekt. Początkowo związujemy włosy w kucyk. Następnie z prawego pasma wyciągamy kosmyk i dokładamy go do lewej połowy włosów. To samo robimy z drugiej strony. Powtarzamy naprzemiennie czynność raz z jednej raz z drugiej strony aż do końca włosów. Gotowe! Pozostało tylko związać gotowego kłosa gumką.

Dwa warkocze

Dwa warkocze to bardzo popularna i lubiana fryzura. Jednakże dla uzyskania oryginalnego efektu, możemy ją lekko zmodyfikować. Po zrobieniu dwóch tradycyjnych warkoczy, związujemy je gumką jak najbliżej głowy pociechy. Otrzymujemy uroczą i niespotykaną fryzurę dla dziewczynki!

Fryzury dla dziewczynki

Dwa koczki – proste fryzury dla dziewczynki

Krótkie włosy nie są przeszkodą w tworzeniu zachwycających fryzur dla dziewczynek! Gwarantujemy Ci, że dwa koczki zrobione po dwóch stronach głowy rozczulą każdego. Rozwiązaniem nieco bardziej szykownym jest użycie gumek z kokardką lub przypięcie dwóch kolorowych, błyszczących spinek na przodzie po każdej ze stron. Wszyscy w otoczeniu będą oczarowani!

Bob z grzywką

Jeżeli nie masz wystarczająco czasu, aby kombinować nad coraz to nowszymi fryzurami dla dziewczynek, warto przemyśleć uczesanie typu bob z grzywką. U młodych dam wygląda równie gustownie, co u dorosłych Pań. Dodatkowo jest bardzo łatwa w układaniu na co dzień, co pozwoli cieszyć się obłędną fryzurą bez większego wysiłku!

Pięknych fryzur dla dziewczynek jest nieskończona ilość. Warto jednak postawić na te zarówno śliczne jak i komfortowe. Zachęcamy do wypróbowania naszych pomysłów, a na pewno się nie zawiedziecie!

Zobacz jeszcze: fryzury do szkoły – garść inspiracji

Redakcja ociasteczkach.pl