Fryzury plecione – zrób je sama!

Fryzury plecione niezaprzeczalnie są jednymi z najchętniej wybieranych przez Panie fryzur. Nie dziwi nas to! Skutecznie ujarzmiają włosy, jednocześnie prezentując się obłędnie! Uwielbiane są zarówno przez dorosłe kobiety, jak i małe dziewczynki. Istnieje mnóstwo wariacji tego typu fryzur. Większość z nich wygląda na bardzo skomplikowane, przez co często nie podejmujemy próby zrobienia ich. Z tego artykułu poznasz najciekawsze fryzury plecione, a ich wykonanie nie będzie już stanowić dla Ciebie problemu!  

fryzury plecione

Fryzury plecione – Warkocz kłos

Warkocz kłos można zrobić na wiele sposób. Do codziennych stylizacji bardziej będzie pasował w wersji luźnej. Natomiast do tych elegantszych – precyzyjnie zapleciony.

Żeby zrobić kłosa wystarczy:

 1. spiąć włosy w kucyk (przydatny trik zwłaszcza dla niewprawionych)
 2. podzielić włosy na dwie równe części
 3. dobierać zewnętrzne pasma naprzemiennie z obu stron i zaplatać je wzajemnie do środka
 4. związać powstałego warkocza gumką

Fryzura gotowa!

Fryzury plecione – korona z warkocza

Efektowna fryzura dla kobiet ceniących sobie komfort i wygodę.Jest bardzo dziewczęca, a w lecie pozwala lepiej znosić upały. Sprawdzi się jednak tylko w przypadku długich lub półdługich włosów. Przekonaj się jak ją zrobić!

 1. Podziel włosy na dwie równe części, a następnie zepnij jedną z nich
 2. podziel pozostałą część na trzy partie i zapleć z nich warkocz. (jeżeli jesteś początkująca – zacznij od warkocza tradycyjnego. Dla obeznanych alternatywą jest warkocz dobierany) Do związania go wybierz małe, przezroczyste gumki, aby nie rzucały się w oczy.
 3. Powtórz czynność z drugą częścią włosów
 4. jednego warkocza układamy nad czołem, tym samym przykrywając końcówkę drugiego
 5. Wykorzystaj wsuwki do spięcia korony
 6. Utrwal fryzurę lakierem do włosów

To wszystko!

Zobacz jeszcze: fryzury dla dziewczynki

fryzury plecione

Warkoczykowy kok

Na co dzień, na spotkania biznesowe, na imprezę. Tak! Ta fryzura idealnie nadaje się na wszystkie okazje! Dodatkowo jest niesamowicie oryginalna i przyciągnie niejedno spojrzenie. Jeżeli chcesz wzbudzić efekt wow w swoim otoczeniu – sprawdź jak go osiągnąć!

 1. Dokładnie rozczesz włosy (jest to bardzo ważne, aby uczesanie wyglądało zadbanie)
 2. podziel włosy na minimum 7 partii i zwiąż lekko każdą z nich małą gumową gumką (dzięki temu reszta włosów nie będzie Ci przeszkadzać przy zaplataniu)
 3.  zaplataj kolejno każdą część w drobne, mocno zaciśnięte warkoczyki (jeżeli planujesz wyjście nieformalne – możesz zapleść luźniej)
 4. Związujemy powstałe warkoczyki w kucyka o dowolnej wysokości (na eleganckie okazje polecamy niskiego. Fryzura niesamowicie dopełni wizytową stylizację)
 5. Następnie bierzemy wszystkie warkoczyki i zawijamy przy głowie, wokół. 
 6. Gdy to już mamy zrobione, utrwalamy fryzurę wsuwkami.

Proste, prawda?

Fryzury plecione są nie tylko modne, ale też bardzo proste do zrobienia. Nic więc dziwnego, że są tak popularne! Noszą je również gwiazdy światowego formatu! Świetnie wyglądają na co dzień, jak i na okazje wizytowe. Koniecznie wypróbuj wszystkie nasze propozycje!

Zobacz jeszcze: fryzury na święta – efektowne upięcia

Redakcja ociasteczkach.pl