Korektor to kosmetyk, który potrafi zakryć różne niedoskonałości – przebarwienia, wypryski, cienie pod oczami, zaczerwienienia. Jak wybrać najlepszy korektor i jak go stosować?
Jak zamaskować widoczne niedoskonałości?
Niedoskonałości na twarzy można zakryć. Dobry mocno kryjący korektor skutecznie poradzi sobie nawet z bardzo widocznymi defektami na skórze.
Za pomocą korektora można zamaskować:
– wypryski
– cienie pod oczami
– przebarwienia słoneczne
– zaczerwienienia
– blizny
– pieprzyki
– naczynka krwionośne
– i inne defekty
Czym powinien cechować się mocny korektor?
Korektory oferowane są w różnych wariantach i nie każdy z nich może zapewnić maksymalną siłę krycia.
Gdy celem jest zamaskowanie widocznych niedoskonałości, aby skóra mogła wyglądać nieskazitelnie, należy zwrócić uwagę na kosmetyki, które zawierają dużą ilość pigmentu. Jednocześnie dobry korektor powinien cechować się naturalnym wyglądem, trwałością, nie powinien wchodzić w załamania i zmarszczki.
Jaki kolor korektora jest najlepszy?
Mocno kryjący korektor musi mieć także odpowiednio dopasowany odcień, aby nie odcinał się od skóry. Gdy jednak ma on kryć rzucające się w oczy niedoskonałości, można zastosować inne kolory niż naturalny koloryt skóry.
Kolory korektorów do twarzy i ich zastosowanie:
– zielony korektor – kamufluje zaczerwienienia, popękane naczynka,
– żółty korektor – zmniejsza widoczność cieni pod oczami, sińców,
– różowy korektor – neutralizuje widoczność zielonkawych zmian, powiększa oczy, gdy jest nałożony pod łukiem brwiowym,
– niebieski i fioletowy korektor – redukuje widoczność defektów o szarym odcieniu.
Silnie kryjący korektor – jaką formułę wybrać?
Korektory silnie kryjące niedoskonałości oferowane są głównie w płynnej formule. Korektory płynne łatwo się rozprowadzają i wyróżniają się długą trwałością. Wyposażone są w praktyczne aplikatory.
Mocno kryjące korektory dostępne są także w formie kremowej oraz sypkiej – w tej postaci sprzedawane są głównie korektory mineralne.
Jak stosować mocno kryjący korektor?
Aby kryjący korektor skutecznie zamaskował niedoskonałości i nie rzucał się w oczy, powinien być odpowiednio nałożony.
Płynne korektory nakłada się aplikatorem na twarz, a następnie rozprowadza, na przykład za pomocą gąbeczki, pędzla do korektora. Można również wklepać korektor palcem.
Aby krycie było jeszcze silniejsze, korektor warto pozostawić na kilka minut do wyschnięcia, a potem delikatnie wklepać pędzelkiem lub gąbeczką. Po nałożeniu korektora należy przypudrować twarzy, by zmniejszyć jego widoczność i przedłużyć trwałość makijażu.
Mocno kryjące korektory mają jeszcze jedno zastosowanie – mogą być używane jako baza pod cienie do powiek zwiększająca ich trwałość.