Jak wykonać test na porowatość włosów?

Jak wiadomo praktycznie każda przedstawicielka płci pięknej stosuje odmienne zabiegi fryzjerskie. Ponadto panie mają różne rodzaje włosów. Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że doskonałym sposobem na sklasyfikowanie włosów jest ich porowatość. W najprostszym możliwym ujęciu jest to stopień odchylenia łuski od włosa. W celu określenia swojego typu włosów należy wykonać test na porowatość włosów.

Czym dokładnie jest porowatość włosów?

Warto wiedzieć, że keratynowe łuski mają zdolność zmieniania swojej pozycji. Godny uwagi jest fakt, że im bardziej będą one odchylone, tym większą porowatość będą miały włosy. Oczywiście przyczyni się to do szybszego niszczenia. Kluczem do sukcesu będzie określenie porowatości włosów. Kobiety będą dzięki temu wiedziały, w jakim stanie się one znajdują. Możliwe będzie również precyzyjniejsze dobranie poszczególnych kosmetyków do pielęgnacji.

Jak wykonać test na porowatość włosów?

Należy mieć świadomość, że test można bez żadnego problemu wykonać w domu. Wystarczy w tym celu zaopatrzyć się w szklankę wypełnioną wodą. W pierwszej kolejności trzeba przygotować fragment włosa o długości około 2 cm. Kolejnym etapem będzie umieszczenie go w szklance z letnią wodą. Następnie należy pozostawić włos na 5-10 minut. Na końcu wystarczy sprawdzić, gdzie dokładnie będzie znajdował się wspomniany włos.

W przypadku, gdy włos będzie utrzymywał się na powierzchni wody przez dłuższy czas oznacza, że kobieta ma niskoporowate włosy. Z kolei dowodem na średnioporowate włosy jest fakt, gdy włos będzie częściowo zanurzony w wodzie. Kobieta będzie posiadała wysokoporowate włosy, gdy szybko zatonie i opadnie na dno szklanki.

Jak dbać o włosy niskoporowate?

Należy mieć świadomość, że najbardziej istotne znaczenie będzie miało dobre oczyszczenie, a także delikatne odżywienie. Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że włosy o niskiej porowatości są naturalnie gładkie. Ponadto nie mają skłonności do puszenia się. Rekomendowane jest stosowanie kosmetyków bez silikonów. Świetnym rozwiązaniem będzie także stosowanie produktów zawierających aloes, masło, zioła, keratynę czy olej.

Jak dbać o włosy średnioporowate?

Nie tylko są bardzo łatwe w pielęgnacji, ale również doskonale się układają. Wymagają bogatszej pielęgnacji w porównaniu do włosów o niskiej porowatości. Rekomendowane jest stosowanie kosmetyków z proteinami, humektantami czy emolientami. Ponadto produkty powinny zawierać w swoim składzie keratynę, oliwę z oliwek, masło shea.

Jak dbać o włosy wysokoporowate?

Są zarówno delikatne, jak i wrażliwe na działanie czynników zewnętrznych. Bardzo często mają również tendencję do falowania czy kręcenia się. Podstawą pielęgnacji powinno być stosowanie przez przedstawicielki płci pięknej kosmetyków z naturalnymi składnikami.

Redakcja ociasteczkach.pl