Jak zacząć przygodę z grą na perkusji?

Gra na perkusji to bardzo wciągające zajęcie, uczy poczucia rytmu, pozwala zapoznać się z dźwiękiem. Perkusja to ważny element kapel rockowych, zespołów jazzowych. Perkusja to właściwie zespół instrumentów muzycznych, które są ze sobą odpowiednio połączone za pomocą statywów i ram. Muzyk siedzi w wygodnej pozycji i uderza w poszczególne elementy za pomocą pałeczek. Sklep perkusyjny jest miejscem, do którego należy się udać, jeśli chce się zacząć grać na perkusji.

Z czego składa się perkusja?

W sklepie perkusyjnym można znaleźć wiele modeli perkusji — tradycyjnych oraz elektronicznych. Każdy produkt składa się z podobnych elementów — są to różnej wielkości bębny, werble oraz talerze. Poszczególne elementy mają swoje unikalne nazwy — tom tomy, Hi haty, ride. Wszystkie instrumenty są ze sobą połączone za pomocą uchwytów, statywów. Pozwala to na uzyskanie czystego dźwięku, ułatwia granie i organizację przestrzeni dla muzyka. W perkusji bardzo ważne są dodatki — zwykle mówi się tutaj o stopach służących do wybijania rytmu. Konieczny jest też wygodny stołek oraz pałeczki, którymi uderza się w instrumenty. Sklep perkusyjny pomoże dobrać odpowiedni instrument muzyczny dla dzieci, osób początkujących oraz dla profesjonalnych muzyków. Warto jednak od razu kupić sprzęt dobrej jakości, nawet do nauki gry.

Od czego zależy dźwięk perkusji?

Z perkusji można wydobywać różny rodzaj dźwięku. Chodzi tutaj nie tylko o jego ton, ale również o brzmienie i pogłosy. Dźwięk zależy oczywiście od rodzaju bębnów, talerzy, ale również od rodzaju perkusji. Nieco inaczej brzmią perkusje elektroniczne, a inaczej klasyczne. Również budowa talerzy ma znaczenie. Sklep perkusyjny oferuje talarze różnych producentów. Instrumenty te charakteryzują się odmienną budową oraz różnorodnymi materiałami, które zostały użyte do ich zrobienia. Talerze mogą dawać surowy ton, delikatne rozmycie lub bardzo suchy dźwięk.

W sklepie perkusyjnym znajdzie się też pałki do gry. Warto znaleźć produkt, który idealnie pasuje do dłoni, ma odpowiedni ciężar i gwarantuje wygodę podczas gry. Pałki mogą być wykonane z różnego materiału — z drewna, tworzywa sztucznego, a nawet z metalu. Początkujący perkusiści zwykle sięgają po klasyczne, drewniane pałki, które są odpowiednio lekkie i wygodne podczas wielogodzinnego grania. Warto zadbać też o wygodną pozycję podczas gry — stołek zwykle kupuje się oddzielnie. Powinien być dopasowany do wzrostu muzyka. Właściwa postawa podczas gry ma duże znaczenie — odciąża kręgosłup, co jest niezwykle istotne zwłaszcza u dzieci.

Redakcja ociasteczkach.pl