Fryzury z opaską: jak uzyskać efektowną fryzurę?

Nie masz pomysłu jak urozmaicić stylizację? Twój look niczym się nie wyróżnia? Chciałabyś coś zmienić w swojej fryzurze, ale nie decydujesz się na radykalne cięcie? Jeżeli na któreś z tych pytań odpowiedziałaś tak to opaska do włosów jest czymś stworzonym dla Ciebie! Sprawdź nasze propozycje na fryzury z opaską!

fryzury z opaską

Rodzaje opasek do włosów

To jest świetny dodatek do uczesania. Ta znana nam ozdoba uzupełnia stylizację oraz sprawia, że nawet najprostsza fryzura wygląda efektownie. Dodatkowo, to praktyczne akcesorium, które pomaga nam ujarzmić niesforne kosmyki. Rodzajów opasek jest mnóstwo. Od prostych po fantazyjne, a fryzur z opaską jest tyle na ile pozwala nam nasza wyobraźnia. W tym artykule poznasz najmodniejsze fryzury z opaską dla każdego!

Fryzury z opaską – włosy długie

Długie włosy można stylizować na wiele sposobów. Jedną z najprostszych, ale nie mniej efektownych metod jest klasyczne zakręcenie włosów na lokówkę lub pofalowanie ich – wedle uznania. Natomiast przód fryzury podtrzymywany jest opaską. Możesz również zmodyfikować tę fryzurę spinając włosy w luźnego koka, warkocza lub kucyka.

Jeżeli nie lubisz mieć wszystkich włosów wywiniętych do tyłu – wyciągnij i puść luźno jedno pasmo z prawej lub lewej strony, tworząc  grzywkę!

Kolejną spektakularna fryzurą jest założenie opaski w klasyczny sposób, pofalowanie włosów, a następnie zawijaniu pojedynczych pasm z przedniej części skalpu za opaskę. Uzyskamy w ten sposób tzw. efekt korony na głowie.

Kolejną fryzurą z opaską, która świetnie sprawdzi się przy tej długości włosów, są proste, puszczone do tyłu włosy. Z przodu ułożone na gładko, natomiast natapirowane na czubku, tuż za opaską. Fryzura jest niezwykle efektowna i na pewno zrobi wrażenie!

Fryzury z opaską – krótkie włosy

Do stylizacji krótkich włosów świetnie sprawdzą się miękkie opaski zamknięte. Najlepiej wyglądają te z wiązaniem na czubku lub po boku. Osiągamy wówczas fryzurę z opaską w stylu pin-up, która nie wychodzi z mody od lat!

Genialnym rozwiązaniem jest również niski kucyk, ze zwisającymi pasmami okalającymi twarz. Dzięki swojej prostocie i luźnej formie, fryzura ta jest dobrym pomysłem na co dzień.

Propozycją dla kobiet mających bardzo krótkie włosy najlepiej sprawdzi się klasyczna opaska. Włosy ułożone na gładko, z grzywką po lewej lub prawej stronie. Aby zwiększyć delikatne objętość z przodu, wystarczy lekko natapirować przód i voila, fryzura gotowa!

Fryzury z opaską są również strzałem w dziesiątkę do eleganckich stylizacji. Warto wtedy postawić te ozdobne. W sklepach mamy szeroki wybór tych strojnych akcesoriów. Dobrze jest wówczas wybrać te w stonowanych kolorach lub z dodatkiem pereł bądź cyrkoni.

Fryzury z opaską są dla wszystkich!! Nie ma znaczenia czy masz rzadkie czy gęste, czy krótkie czy długie włosy. Nieistotne jest również jaką masz fryzurę oraz czy masz grzywkę czy nie. Ważna jest bowiem odpowiednia pielęgnacja włosów, a wtedy w każdej fryzurze będziesz wyglądała oszałamiająco.

Zobacz jeszcze: fryzury lata 80

Redakcja ociasteczkach.pl