Fryzury lata 80 – szalone uczesania

Jednym znane z filmów, innym ze wspomnień. Jeżeli jednak Ty nie miałaś okazji zobaczyć jakie uczesania były kiedyś na topie to czas to zmienić! Fryzury lata 80 to niezmiernie oryginalne uczesania, które znacznie różnią się od obecnie panujących trendów. Panowała jedna zasada – na głowie ma się dużo dziać! Im więcej tym lepiej. Królowały fryzury pełne objętości, stylizowane na wszelkie sposoby – karbowanie, kręcenie loków, tapirowanie, trwała ondulacja. Nastroszone grzywki również były znakiem rozpoznawczym tego szalonego okresu! Jedną z głównych cech fryzur z lat 80 było asymetryczne cięcie. Liczył się nieprzeciętny efekt! Jedną z największych inspiracji był David Bowie. Jeżeli jeszcze nie znasz tych ponadprzeciętnych uczesań – przedstawiamy najpopularniejsze fryzury lata 80!

fryzury lata 80

Fryzury lata 80 – trwała ondulacja

Jednym z najczęściej wykonywanych zabiegów była wyniszczająca trwała ondulacja. Pokochało ją jednak mnóstwo kobiet.

Jest to bardzo inwazyjny zabieg fryzjerski pozwalający na zmianę kształtu włosów. Wykorzystuje się do niego środki chemiczne i wałki. Dzięki tej metodzie można było zmienić strukturę włosa i nadać mu nowy, odmienny kształt. Poszczególne pasma zawijało się w wałki, a następnie spryskiwało je płynem ondulacyjnym.Zabieg ten mógł być wykonywany na krótkich, średniej długości oraz długich włosach. Dziś trwała ondulacja, dzięki nowym metodom, nie jest już tak szkodliwa jak trzy dekady temu. Jednak powinny wystrzegać się tej motody kobiety posiadające delikatne włosy, ponieważ istnieje ryzyko ich osłabienia.

Tapirowanie

Kolejnym sposobem na stylizacje włosów w stylu lat 80 jest tapirowanie. Zgodnie z zasadą – im więcej tym lepiej – obowiązkowe było uzyskanie maksymalnej objętości włosów. Możliwe to było dzięki tapirowaniu całej czupryny. Po tym już rzadko spotykanym zabiegu, fryzura wydawała się pełna objętości. W dzisiejszych czasach nie praktykujemy już tej metody, z racji, iż bardzo obciąża włosy. Obecnie tapirowanie jest wykonywane jedynie przy samym skalpie, aby lekko odbić włosy od nasady.

Karbowanie

Ogromne wzięcie miały również wszelkiego rodzaju stylizacje na gorąco. Jednym z najmodniejszych było karbowanie. Karbownica przypadła do gustu głównie kobietom o cienkich włosach, gdyż z jego pomocą można było te optycznie zagęścić. Ten rodzaj stylizacji nigdy całkowicie nie wyszedł z mody!

Zobacz jeszcze: fryzury weselne

Fryzury męskie lata 80 – a la David Bowie

Fryzura wylansowana przez Davida Bowie znalazła wielu zwolenników. Co więcej – z czasem czesały się w ten sposób również kobiety! Charakterystyczna pocieniowana, postrzępiona czupryna z dłuższymi, sięgającymi do karku włosami z tyłu. Całość utrwalana była lakierem do włosów. Początkowo była wyśmiewana, lecz z czasem to uczesanie zdobyło wielu fanów i stało się jednym z najpopularniejszych w latach 80!

Fryzury z lat 80 przez wiele osób uznawane są za koszmar, który nigdy nie powinien wrócić do mody. Odważne cięcia, pełne objętości uczesania, niesymetryczne kształty, choć kiedyś uwielbiane – dziś brzmią dosyć ekstrawagancko. Wiemy jedno – na pewno nie zostaną zapomniane!

Redakcja ociasteczkach.pl