Jak powinno wyglądać tworzenie aplikacji mobilnych?

Należy mieć świadomość, że tworzenie aplikacji mobilnych nie jest tak skomplikowane, jak mogłoby się wydawać. Jakich zasad powinno się przestrzegać?

Analiza konkurencji w procesie projektowania aplikacji

Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że pierwszym krokiem powinno być bardzo dokładne przeanalizowanie aplikacji, które już funkcjonują na rynku. Warto wiedzieć, że w przypadku poznania swojej kategorii możliwe będzie wyeksponowanie atutów produkcji zdecydowanie lepiej od konkurencji.

Rekomendowane jest przeprowadzenie właściwych badań związanych z każdym istotnym aspektem, funkcjonalnością lub użytecznością. Świetnym rozwiązaniem może być także zapoznanie się z innowacyjnymi aplikacjami. Godny uwagi jest fakt, że zastosowane w nich rozwiązania mogą być przewagą konkurencyjną.

Nie można zapomnieć o erze 5G

Należy mieć świadomość, że przejście mobilnego transferu danych z 4G na 5G jest kolejnym ważnym krokiem jeżeli chodzi o upowszechnienie idei “Internet of things”. Nie wszyscy zdają sobie sprawę, że najwyższa maksymalna prędkość 5G będzie nawet 2,7 razy większa w porównaniu do wspomnianej wcześniej 5G. Warto wiedzieć, że będzie to miało ogromny wpływ na projekt aplikacji mobilnych.

Logiczny układ aplikacji mobilnej

Jak wiadomo aplikacja mobilna musi być sugestywna i prosta. Należy zaznaczyć, że dzięki właściwemu projektowi układu interfejsu użytkownika można uprościć do absolutnego minimum cały proces związany z obsługą aplikacji. Rekomendowane jest zaczęcie od ikonografii. Zalecane jest, by była ona prosta, a także zawierała konkretny przekaz. Trzeba zwrócić także szczególną uwagę na spójność ikon.

Niewidoczny interfejs użytkownika

Zdecydowanie najlepszym możliwym rozwiązaniem będzie skoncentrowanie się na treściach, a nie na elementach, które mogłyby doprowadzić do zaburzenia odbioru tych treści. W przypadku, gdy uwaga danego użytkownika będzie skupiona na przekazie i zawartości treści znajdujących się w aplikacji, poziom jego zadowolenia będzie uzależniony od ich jakości. Rekomendowane jest wzorowanie się na aplikacjach mobilnych, które są przygotowywane dla map. Należy zaznaczyć, że zarówno Google maps, jak i mapy dostępne w Iphone ograniczają się tylko i wyłącznie do pokazania najbardziej istotnych elementów.

Podkreślenie kolorem najważniejszych informacji

Warto używać białego koloru lub odcieni szarości do budowania tła dla istotnych sygnałów czy informacji. Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że jest to kluczowy zabieg z punktu widzenia optymalizacji konwersji, a także optymalizacji przekazu. Wspomniana zasada będzie dotyczyła wszystkich układów, gdzie występują kolory przyciągające uwagę.

Redakcja ociasteczkach.pl