Outsourcing księgowy i jego największe zalety

Obsługa procesów księgowych w firmach wymaga specjalistycznej wiedzy oraz fachowych narzędzi. Nie każdą firmę stać na własny dział księgowy, dlatego wielu przedsiębiorców decyduje się na outsourcing, czyli współpracę z zewnętrzną firmą świadczącą usługi księgowe. Na czym polega to rozwiązanie i jakie niesie za sobą korzyści? Tego dowiesz się z naszego artykułu.

Obsługa księgowa w ramach outsourcingu

Outsourcing jest strategią w biznesie, która polega na zlecaniu zadań firmie zewnętrznej. W przypadku  outsourcingu księgowego wszystkie usługi księgowe są realizowane przez wyspecjalizowanych pracowników innej firmy. Całościowy koszt takiej usługi może być niższy niż samodzielne prowadzenie ksiąg rachunkowych i rozliczeń podatkowych. Jak to jest możliwe? O tym opowiemy w dalszej części tekstu.

Outsourcer bierze na siebie odpowiedzialność za prowadzenie księgowości, dba o poprawność wyliczeń, terminowość transakcji, zgodność działań z aktualnymi przepisami prawa, a także o bezpieczeństwo danych, którymi operuje. W tym czasie partner, czyli właściciel biznesu, może skupić się na rozwoju firmy  – bez obaw o sprawy księgowe.

Usługi księgowe – dlaczego warto współpracować z firmą zewnętrzną?

Niezależnie od tego, czy klient jest właścicielem małej czy dużej firmy, powinien oczekiwać fachowego doradztwa i indywidualnego podejścia. Usługa księgowa oferowana przez profesjonalną firmę, będzie zawsze dopasowana do danego biznesu i do potrzeb klienta. Na kompleksową obsługę księgową oraz na indywidualne podejście do biznesu możemy liczyć, korzystając z oferty znajdującej się na stronie https://procesy-biznesowe.impel.pl/uslugi-ksiegowe/.

W ramach współpracy partner płaci jedynie za to, czego faktycznie potrzebuje. Do tego dochodzi możliwość korzystania z zaawansowanych systemów, które są na bieżąco aktualizowane. 

Zaletą jest z optymalizacja kosztów prowadzenia księgowości – klient nie tworzy nowych, specjalistycznych stanowisk pracy, nie ponosi również wydatków związanych z doszkalaniem swojej kadry księgowej, a tym samym nie musi martwić się o absencję. Firma zewnętrzna dysponuje odpowiednimi zasobami, dzięki temu każda usługa księgowa realizowana jest w sposób profesjonalny.

Outsourcing księgowy – na jakie dodatkowe usługi możemy liczyć?

Firma wyspecjalizowana w obsłudze księgowej może realizować usługi zarówno na jednym ze swoich systemów, jak i na systemie klienta. Wśród najczęściej obsługiwanych procesów wyróżnić można te związane z należnościami oraz ze zobowiązaniami. Do tego dochodzą inne, bardziej specjalistyczne usługi związane z dystrybucją i magazynowaniem towaru (np. obsługa księgowa ruchów magazynowych, zarządzanie polityką cenową czy też obsługa procesów sprzedaży). Klient może liczyć na kompleksowe i terminowe zamknięcie miesiąca rozliczeniowego, a także na szczegółowe analizy i raporty z wykonanych usług księgowych.

Redakcja ociasteczkach.pl