Kremy bb

Zadbana i zdrowa cera to podstawa dobrego samopoczucia. Na rynku istnieje wiele produktów, których zadaniem jest upiększanie, wygładzanie, nawilżanie i wiele innych. Ważne, by znaleźć krem idealny dla siebie.

Jak dobrać krem do swojej cery?

Cerę możemy podzielić na kilka typów i to właśnie od nich zależy jaki krem powinniśmy wybrać do codziennej pielęgnacji. Pierwszy z nich to cera normalna. Nie posiada żadnych porów, nie przetłuszcza się i nie ma niedoskonałości. Następny typ to cera mieszana. Występuje ona najczęściej wśród całej populacji, czoło, nos oraz broda łatwo się przetłuszczają, a policzki i skronie ulegają przesuszeniu. Następnym typem jest cera tłusta i trądzikowa. Występują w tym przypadku rozszerzone pory, a skóra ulega łatwemu przetłuszczeniu. Wyróżniamy także cerę lekką, suchą oraz starzejącą się. Jeśli już ustalimy jakiego rodzaju cera występuje w naszym przypadku możemy dobrać odpowiedni krem, który będzie odpowiadał naszej twarzy.

Krem bb

Naturalny krem bb to wielofunkcyjny kosmetyk, który może być jednocześnie podkładem, bazą pod makijaż, a także kremem nawilżającym i przeciwsłonecznym. Zadaniem kremu BB jest upiększenie skóry twarzy oraz zniwelowanie drobnych niedoskonałości. Ponieważ jest wielofunkcyjny z powodzeniem może zastąpić szereg innych kosmetyków. Efekt jaki otrzymuje się, po nałożeniu kremu BB na twarz jest dość naturalny i nie przytłacza, dzięki czemu nie odnosi się wrażenia, że twarz przypomina maskę.

Różnorodność produktów

Naturalny krem bb występuje w kilku odmianach. Do najpopularniejszych należą:
-krem bb matujący, który doskonale nadaje się do cery tłustej i mieszanej
-krem bb nawilżający, który zapewni suchej skórze odpowiednie nawilżenie
-krem bb rozświetlający, który rozjaśnia skórę oraz dodaje jej naturalnego blasku
-krem bb z filtrem, który zapewnia ochronę przed promieniami UV

Kremy BB szczególnie polecane są w porze wiosennej i letniej, gdy skóra wystawiona jest na działanie zwiększonej dawki promieni słonecznych, nasz organizm szybciej się poci, a na twarzy częściej dochodzi do otwarcia porów. Dzięki lekkiej formule po nałożeniu twarz wciąż wydaje się naturalna i lekka. Nie widoczny jest efekt przeciążenia.
Naturalny krem bb nadaje się do każdego typu skóry i z pewnością każdy, nawet najbardziej wymagający klient znajdzie typ kremu bb dla siebie. Dostępność kremów bb jest bardzo duża. W każdej drogerii znajdziemy szereg produktów tego typu. Ceny zależą od wielkości opakowań oraz przeznaczenia danego typu kremów.

Redakcja ociasteczkach.pl