Przyjęcie weselne – dlaczego młodzi wolą skromne uroczystości?

Wesele lub też przyjęcie weselne to wydarzenia wokół których roztacza się atmosfera radości, ale także niezadowolenia i wzajemnych pretensji. Dlaczego? Ponieważ zmiana pokoleniowa i idące z nią transformacje dla wielu okazały się zbyt gwałtowne i trudne do zaakceptowania. Istnieje zasadnicza różnica pomiędzy weselem a przyjęciem weselnym. To pierwsze jest domeną pokolenia rodziców, z kolei to drugie to marzenie par z młodszego pokolenia. Jak zatem i gdzie zorganizować małe przyjęcie weselne, które wpisze się w gusta wszystkich zaproszonych gości?

Huczne wesela to marzenie krewnych starszej daty

Wiele Młodych Par spotyka się z sytuacją, w której starsze pokolenie krewnych wytyka im chęć zorganizowania skromnego wesela. Niektórzy przedstawiciele starszej daty mogą wręcz czuć się urażeni tym, że młode pokolenie rezygnuje z organizacji hucznych wesel, jak to miało miejsce przed kilkoma dekadami. 

Warto jednak pamiętać, że każde pokolenie rządzi się swoimi prawami i absolutnie nie należy skupiać się na tym, aby zaspokajać wizje i marzenia osób trzecich. Wasze wesele to Wasz dzień i to Wy zadecydujecie o tym, jak będzie on wyglądał. Oczywiście jeśli marzy Wam się huczne wesele, w którym weźmie udział ponad sto osób, z których zresztą połowa będzie Wam zupełnie obca – droga wolna. Róbcie to, co uważacie za stosowne. I przede wszystkim to, co sprawi Wam największą radość. Jeśli jednak wolicie wyrwać się z nieco przestarzałych schematów – macie do tego pełne prawo. To Wasz dzień i to Wy decydujecie o tym, jak będzie wyglądał. 

Dlaczego młodzi wolą małe i skromne przyjęcia weselne?

Trudno nie zauważyć, że młode pokolenie coraz bardziej lgnie do skromnych i małych uroczystości. I wbrew pozorom i uprzedzeniom niektórych krewnych, wcale nie chodzi o pieniądze i o chęć zaoszczędzenia i wydania przyjęcia jak najmniejszym kosztem.

Styl życia młodego pokolenia znacznie odbiega od tego, którym żyli nasi rodzice i dziadkowie. Obecnie żyjemy w ciągłym pędzie, spotykamy setki przypadkowych osób, jesteśmy zaangażowani w dziesiątki różnych projektów, które dosłownie wysysają z nas energię. Nic więc dziwnego, że uroczystość tak prywatna i tak intymna, jak ceremonia zaślubin, powinna być tylko dla Pary Młodej.

Oczywiście istnieją Pary, których cieszy zgiełk i które nie tracą energii obracając się w towarzystwie dziesiątek osób. Jeśli tradycyjne huczne wesele jest Waszą wymarzoną imprezą, a Wasz budżet na to pozwala – nic nie stoi na przeszkodzie aby właśnie takie zorganizować. Trudno jednak nie zauważyć, że wesela, tak samo jak wszystko inne, wpisują się w standardy panujących trendów. Obecnie huczne wesela stają się zatem staromodne, a małe przyjęcie weselne to zupełnie nowy standard. 

Jak i gdzie zorganizować małe przyjęcie weselne?

Jedną z najistotniejszych kwestii przy organizacji przyjęcia weselnego jest wybór odpowiedniej sali. Warto pamiętać, że sezon letni to czas, w którym wiele par decyduje się na organizację ceremonii zaślub, a więc termin oczekiwania na wolną salę może być dość długi. Goparty.pl to miejsce, w którym każda Młoda Para może zorganizować przyjęcie weselne.

Wystrój sali bankietowej jest bardzo neutralny, co pozwala Młodej Parze zorganizować przyjęcie w określonym stylu. Najmodniejszym trendem, w ostatnim czasie, jest przyjęcie w stylu boho. Niewątpliwą zaletą tego miejsca jest jego lokalizacja. Sala bankietowa znajduje się w ustronnym miejscu, w pięknych okolicznościach przyrody. Duża przeszklona ściana pozwala cieszyć się pięknem natury i sprawia, że goście mogą czuć się swobodnie. 

Organizacja przyjęcia weselnego to spore przedsięwzięcie, które wymaga poczynienia wielu przygotować. Ustalanie listy gości, wybór zaproszeń, menu, dekoracji, sukni i garnituru to sprawy, które wymagają sporo czasu i zaangażowania. Warto jednak pamiętać o tym, że jest to Wasz dzień, a zatem zorganizujcie go w taki sposób, abyście to Wy czuli się zadowoleni i w pełni szczęśliwi. Pamiętajcie, że ten dzień zapisze się w Waszej pamięci do końca życia.

Redakcja ociasteczkach.pl