Pasze dla konia – najlepsze pasze w najniższej cenie

Wybierając pasze dla konia spośród setek ofert na rynku, właściciele tych zwierząt muszą mieć na uwadze, że skład takiego produktu powinien być odpowiednio zbilansowany i przede wszystkim naturalny. Konie to zwierzęta, które często biorą udział w pracach lub zawodach sportowych, dlatego warto zadbać o ich kondycję, zdrowie fizyczne oraz piękno sierści i skóry.

Jaki skład powinny mieć najlepsze pasze dla konia?

Pasze dla konia powinny zawierać przede wszystkim zboża, takie jak owies, jęczmień, pszenica lub żyto. Słoma i siano również będą odpowiednimi składnikami w diecie tych zwierząt. Warto zadbać, aby w paszy pojawiły się także produkty zbożowe, m.in. mąka zbożowa lub kasza, produkty pochodzenia roślinnego, jak soja, olej słonecznikowy, otręby lub olej rzepakowy. Ważne jest także, aby do diety dodawać raz na jakiś czas produkty pochodzenia zwierzęcego, takie jak jaja, mleko, tłuszcz zwierzęcy lub mączka rybna. Jednymi z ważniejszych składników są reż minerały i witaminy, a szczególnie wapń, fosfor, sód, magnez, cynk, żelazo, miedź, witamina A, witamina D3, witamina E, witamina B i kwas foliowy. Warto skonsultować się z osobami, które mają dużą wiedzę na ten temat, aby dowiedzieć się jak dawkować dane składniki, lub wybrać pasze, które są już odpowiednio zbilansowane i wiadomo jak je stosować.

Naturalne pasze bez konserwantów

Konie potrzebują zrównoważonego pożywienia, zapewniającego im wszystkie niezbędne składniki. Najlepszym wyborem będzie pasza pełnoporcjowa, bez konserwantów, która zawiera wszystkie składniki odżywcze, niezbędne do zdrowia i dobrego samopoczucia konia. Warto przyjrzeć się polityce producentów pasz na rynku i sprawdzić, czy badają swoje wyroby laboratoryjnie, czy skład nie zawiera dodatkowych, zbędnych produktów oraz jaką jakość mają ich pasze. Zdrowie zwierząt zależy w największej mierze właśnie od ich diety. Przykładowo Musli Haferfrei to zbilansowana podstawowa pasza treściwa dla koni wszystkich typów i ras, która zapewnia optymalne zaspokojenie ich potrzeb żywieniowych. Składa się ona z mieszanki naturalnych składników, takich jak skrobia ziemniaczana, śruta rzepakowa, koncentrat białkowy i tłuszcz zwierzęcy, a także witaminy i minerały. Dzięki podwyższonej zawartości wapnia, pasza Haferfrei może być mieszana z owsem lub innymi paszami zbożowymi w proporcjach 1:1, co pozwala na stworzenie indywidualnej diety dla każdego konia. Pasza ta zawiera również makro- i mikroelementy, takie jak miedź, cynk i selen, których poziom w sianie jest zbyt niski. Poprzez stosowanie paszy Haferfrei można uniknąć konieczności dodatkowej suplementacji.

Redakcja ociasteczkach.pl