Na co spojrzeć, gdy wybieramy poduszki?

Kiedy śpimy to chcemy, aby wszystkie rzeczy w naszym łóżku umilały nam odpoczynek i pomagały zbierać siły na następny dzień. Dlatego poduszka również musi być dla nas przyjemna, bo to na niej nasza głowa ma odpoczywać. Warto zastanowić się przed jej kupnem z jakiego materiału ma być ona, ale również musimy dobrać jej odpowiednią wielkość. 

W przypadku, gdy wybieramy poduszkę należy wziąć pod uwagę aspekt w jakiej pozycji najczęściej śpimy

Trzeba powiedzieć, że dobrze dobrana poduszka pozwoli nam na zdrowy sen, a także da nam odpowiednie podparcie dla naszego kręgosłupa. Przy jej wyborze należy wziąć pod uwagę to w jakiej pozycji lubimy najbardziej spać. Poduszka twarda, która jest średniej wysokości jest zalecana dla ludzi, którzy najwięcej czasu leżą w łóżku na plecach. Podobnego rodzaju możemy kupić poduszkę, gdy śpimy częściej na boku, ale już osoby, które zazwyczaj śpią na brzuchu muszą ją mieć bardziej miękką oraz powinna być ona płaska. W przypadku, gdyby była za twarda to występowałoby zwiększone ryzyko odniesienia kontuzji kręgosłupa z powodu długiego leżenia w niezbyt korzystnej pozycji dla niego. W momencie, gdy będziemy chcieli mieć poduszkę anime dopasowaną do spania w każdej pozycji to powinna być ona elastyczna oraz średnio twarda, przez co będzie mogło się ciało ułożyć dobrze w kilku płaszczyznach.

Przy wyborze poduszki anime należy również pamiętać o dobraniu jej pod swoje rozmiary ciała

Chcąc sobie kupić odpowiednią poduszkę anime dla siebie trzeba wziąć pod uwagę jakich gabarytów jesteśmy. Bardzo ważna jest nasza waga i wzrost, ale również na przykład szerokość barków. W przypadku, gdy ktoś jest osobą szczupłą i ma dość wąskie ramiona to lepiej zdecydować się na poduszki w mniejszych rozmiarach, ponieważ wtedy będą one bardziej do nas dopasowane. Jednak, jeżeli ktoś jest osobą wysoką i waży trochę więcej to dobrym pomysłem jest zaopatrzenie się w poduszkę o rozmiarach L lub wyższych. Często tacy ludzie mają też szerokie ramiona, dlatego trzeba dokładnie zmierzyć, czy będziemy się mieścić na niej. Wybierają poduszki anime należy pamiętać, że one nie powinny powodować u nas jakiegoś nienaturalnego wygięcia szyi w górę lub w dół. To szczególnie ważne w przypadku dzieci, bo nieprawidłowa pozycja leżąca może spowodować jakieś problemy z kręgosłupem w dalszej części ich życia. Taka poduszka również powinna być wypełniona materiałami, które nie powodują alergii. 

 

Redakcja ociasteczkach.pl