Jak urządzić modny salon w 2022 roku?

Zgodnie z modą w 2022 roku meble w naszym salonie mają tworzyć atmosferę komfortu i przytulności. Konieczność pracy zdalnej sprawiła, że obecnie zwracamy dużą uwagę na wygodę i funkcjonalność przestrzeni, w której przebywamy. Szczególnie salon – pomieszczenie, w którym najczęściej wypoczywamy, pracujemy, jemy i przyjmujemy gości – wymaga odpowiedniej aranżacji. Co zatem wybrać? Na jakie meble i elementy wystroju zwrócić uwagę?

Wygoda i funkcjonalność mebli do salonu w 2022 roku

W roku 2022 postawmy na obłe kształty mebli do salonu, naturalne materiały i miękką tapicerkę. Taka forma będzie się nam kojarzyć z przyrodą i wywrze pozytywny wpływ na nasze samopoczucie. Dodatkowo zwiększy naszą wydajność w pracy i poprawi jakość odpoczynku.

Zwróćmy także uwagę na wielofunkcyjność i modułowość mebli. Te cechy sprawią, że w dowolnym momencie będziemy mogli zmieniać ich układ, gdy znudzimy się dotychczasową aranżacją lub kiedy uznamy, że inna będzie dogodniejsza.

Powrót do natury i kolorów ziemi

Stęsknieni za naturą, otwartą przestrzenią, spokojem, harmonią i poczuciem bezpieczeństwa spróbujmy w roku 2022 wypełnić nasz salon ciepłymi kolorami ziemi: beżami, brązami, zieleniami lub żółciami i szarością. Inspirujmy się naturą!

W roku 2022 postawmy na:

  • meble z motywem naturalnym, np. sonoma, dąb, olcha od AKORD;
  • zasłony, narzuty i poszewki dekoracyjne wykonane z materiałów naturalnych, tj. len czy bawełna;
  • dodatki z drewna, kamienia lub szkła: lustra i kinkiety rozświetlą i powiększą nasz salon; obrazy lub plakaty z motywami roślinnymi (w złotych oprawach) ożywią pomieszczenie; na półkach lub parapetach możemy ustawić kamienne lub drewniane rzeźby; w rogu umieścić lampę ze szklanym kloszem, a na podłodze rozwinąć wełniany lub bawełniany dywan w kolorach ziemi;
  • żywe rośliny doniczkowe: będą nie tylko uzupełnieniem wystroju, ale także oczyszczą powietrze w naszym salonie! W tej roli idealnie sprawdzą się: paprotka, bluszcz pospolity, skrzydłokwiat, rapis wyniosły i sansewieria. Czystsze powietrze, to lepsze samopoczucie i zdrowie!

Ściany pomalujmy białą farbą w ciepłym odcieniu. Jeżeli mamy duży salon jedną ze ścian (np. tę, na której wisi telewizor) możemy pomalować na kolor butelkowej zieleni lub okleić tapetą dekoracyjną z motywem inspirowanym naturą.

Minimalizm i harmonia istotą salonu w 2022

Aranżując salon w 2022 roku, podążajmy za myślą minimalistyczną: „mniej znaczy więcej”. Postawmy na prostotę kształtów i kolorów. Zacznijmy od wytypowania maksymalnie trzech stonowanych kolorów, jakie znajdą się w salonie (ścian, mebli i dekoracji). A następnie przejdźmy do wyboru mebli do salonu AKORD, dopasowanych do indywidualnych potrzeb domowników, oraz modnych dodatków, które nadadzą pomieszczeniu charakteru.

W niewielkich salonach idealnie sprawdzą się meble systemowe AKORD – wielofunkcyjne i praktyczne – https://sklep.akord.net.pl/. Duże wnętrza warto także wyposażyć w szeroką modułową sofę, rozkładany fotel i wielofunkcyjny stolik kawowy oraz witryny.

W kwestii dodatków minimalizm oczekuje od nas opanowania. Wystarczy duże lustro w bardzo wąskiej złotej ramie, obraz z motywem przyrodniczym, drewniana figurka i kilka doniczek z żywymi roślinami.

Redakcja ociasteczkach.pl