Filtry do oczyszczacza powietrza Philips – rodzaje i działanie

Odpowiednie powietrze w domu jest kluczem dla zdrowia mieszkańców. Dzięki oczyszczonemu powietrzu można łatwiej oddychać, a liczne choroby związane z drobnoustrojami staną się przeszłością.

Czym są oczyszczacze powietrza?

Oczyszczacze powietrza są urządzeniami, których zadaniem jest filtrowanie powietrza oraz usuwanie z niego alergenów, roztoczy, zanieczyszczeń oraz brzydkich zapachów. Oczyszczacze powietrza zyskały bardzo dużą popularność w Polsce, przede wszystkim ze względu na rozpowszechnione tematy związane ze szkodliwością dla zdrowia i życia zanieczyszczonego powietrza. Zadaniem oczyszczacza powietrze jest pozbywanie się z otoczenia trujących cząstek, które mogłyby być szkodliwe dla organizmu. Ponadto poprawiają one jakość powietrza w pomieszczeniach w których się znajdują. Dodatkowo jest również świetny, jeżeli w domu znajduje się osoba z alergią, ponieważ usuwa również liczne alergeny i roztocza, które znajdują się w powietrzu.

Na jakiej zasadzie działają oczyszczacze powietrza?

Oczyszczacz powietrza pochłania powietrze wewnątrz siebie, wraz z kurzem oraz innymi zanieczyszczeniami, aby następnie wypuścić z siebie oczyszczone już powietrze. Powietrze, które zostanie wciągnięte do oczyszczacza przepuszczane jest przez liczne filtry. Niektóre z modeli mają również funkcję nawilżania oraz jonizacji powietrza, dzięki czemu jest ono wyższej jakości. Należy jednak pamiętać, że oczyszczacze powietrza na rynku są bardzo różnych typów. Występują zwykłe oczyszczacze powietrza lub takie z funkcją nawilżania i jonizacji powietrza. Dodatkowo należy mieć na uwadze to na czym nam najbardziej zależy – czy chcemy aby pozbywał się tylko smogu z mieszkania, czy również innych roztoczy, jak cząsteczki kurzu. Przy wyborze oczyszczacza powietrza istotny jest również jego poziom głośności, który ma związek z komfortem używania.

Filtry do oczyszczacza powietrza Philips i różne ich rodzaje

Zgodnie z tym co zostało wyżej wspomniane na rynku występuje bardzo dużo oczyszczaczy powietrza, które mogą spełniać różne funkcje. Co za tym idzie filtry do nich muszą spełniać różne kryteria. Innymi słowy filtry do oczyszczacza powietrza Philips występuje pod różnymi postaciami.

Podstawowym typem jest filtr Philips FY6171/30, który jest filtrem węglowym pasującym do oczyszczacza Philips AC6608/10. Filtr ten neutralizuje nieprzyjemne zapachy oraz niebezpieczne dla zdrowia gazy i związki lotne.

Kolejnym rodzajem są filtry HEPA na przykład typu Philips AC4124/10, który zapewnia optymalne filtrowanie powietrza na wysokim poziomie. Zatrzymuje on bakterie, pyły zawieszone, kurz, włosy oraz dym papierosowy, a co za tym idzie neutralizuje również nieprzyjemne zapachy. Również tak jak poprzednik nadaje się tylko do wybranych typów oczyszczaczy powietrza.

Ostatnim popularnym typem są filtry 3w1 typu FY3430/30, który łączy w sobie cechy filtra wstępnego, węglowego oraz HEPA. Pasuje tylko do dwóch oczyszczaczy, a mianowicie Philips Dual Scan AC3059/51 oraz AC3059/50. Wstępna warstwa filtra zatrzymuje duże zanieczyszczenia, jak sierść, okruchy czy włosy. Filtr HEPA jest bronią na alergeny i smog, natomiast ostatnia warstwa wykonana z węgla zatrzymuje niebezpieczne dla zdrowia gazy oraz związki lotne.

Artykuł powstał we współpracy z https://filterbank.pl/

Redakcja ociasteczkach.pl